DPÜ Besyo Öğrencileri Şehitliklerde

DPÜ Besyo Öğrencileri Şehitliklerde

2016 - 2017 Eğitim ve Öğretim döneminde Yüksekokulumuza kayıt yaptıran öğrencilerimize yönelik olarak oryantasyon ziyareti düzenlendi. 18 Ekim 2016 tarihinde Kafile Başkanlığını BESYO Müdür Yardımcısı Dr. Ahmet Korkut YAPICI’nın yaptığı Tarihi, Kültürel, Sosyal mekanları içeren ziyarete Öğretmenlik Bölümünden Yrd.Doç.Dr. Recep Baybars EYNUR, Antrenörlük Eğitimi Bölümünden Arş.Grv. Bolat GÜNDÜZ, Spor Yöneticiliği Bölümünden Arş.Grv.Dr. Betül ALTINOK, Rekreasyon Bölümünden Arş.Grv.Dr. Osman GÜMÜŞGÜL  ve bölüm öğrencilerimiz katılmışlardır.

Afyonkarahisar ve Kütahya Dumlupınar Başkomutan Milli Park Müdürlüğü sınırları içinde bulunan Müze, Anıt ve Şehitlikler Alan Kılavuzları (Rehberleri) eşliğinde ziyaret edilmiştir.

Sabah 8.30 da Kütahya’dan başlayan ziyaret önce Afyonkarahisar Şuhut’taki Büyük Taarruz Karargâhı, Zafer Yolunu takip ederek Kocatepe’ye çıkış, Kocatepe Anıtı ve Kitabesi, Yüzbaşı Agâh Efendi Şehitliği, Zafer Müzesi, Büyük Taarruz Şehitliği ve Başkomutan Mustafa Kemal Anıtı, Zafertepe Anıtı, Şehit Sancaktar Mehmetçik Anıtı, Dumlupınar Müzesi, Dumlupınar Anıtı ve Atatürk Evi ve son olarak Dumlupınar Şehitliği ziyareti ile akşam 18.30 da sonlanmıştır.

Kurtuluş savaşımızın geçtiği, Genç Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurulmasına temel teşkil eden yerlerdeki tarihi ve kültürel olguları görmek bizleri manevi ve duygusal yönden çok etkilemiştir.

Bu ziyaretin gerçekleşmesini sağlayan Rektörümüz Prof.Dr. Remzi GÖREN’e, BESYO Müdürümüz Doç.Dr. Adnan ERSOY’a ve Sağlık, Kültür, Spor Daire Başkanı Doç.Dr. Ercan TAŞKIN’a ve çalışanlarına teşekkür ederiz.

Son Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2016, Pazartesi