24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü

Yüksekokulumuz öğrencilerinden oluşan Rekreasyon ve Spor Topluluğu 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir program düzenledi.

Germiyan Yerleşkesi Spor Salonu'nda gerçekleşen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Yüksekokul Müdürümüz Doç. Dr. Adnan Ersoy, programda yaptığı konuşmada, öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu söyledi.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğrencilerin program düzenlemesinin kendilerini oldukça memnun ettiğini dile getiren Ersoy, şöyle konuştu:

"Böyle günler bizleri duygulandırıyor. Anılmak da bizi duygulandırdı. İnşallah sizler de eğitim hayatınızı tamamladıktan sonra, öğretmen olduğunuzda böyle güzel etkinliklerle anılırsınız. Yarınlarımız için güzel nesiller yetiştireceksiniz. Sizler de bu güzellikleri yaşayacaksınız. Böyle güzel bir günde bizleri bir araya getiren Yüksekokul öğrencilerimize ve Rekreasyon ve Spor Topluluğu’ na bir kez daha teşekkür ediyorum."

Ayrıca Yüksekokul Kurucu Müdürü Prof. Dr. Seydi Karakuş ve Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Çetin Özdilek günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını yaptılar.

Programda, öğrenciler tarafından öğretim elemanlarına çiçek takdim edilirken günün anlam ve önemini belirten şiirler ve şarkılar okundu. Başta Yüksekokul Müdür Yardımcımız Dr. Ahmet Korkut Yapıcı ve diğer öğretim elemanlarının eşlik etmesiyle renkli ve eğlenceli görüntüler yaşandı.

Program dahilinde öğrenci arkadaşlarımızın yoğun desteğiyle öğretim elemanları futsal müsabakası oynandı. Birbirinden güzel enstantanelere sahne olan karşılaşma Kırmızı ve Mavi Takımın beraberliğiyle sonuçlandı. Öğrenci arkadaşlarımız maç sonunda öğretim elemanlarına dostluk madalyalarını takdim ettiler.

Son Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2016, Çarşamba