Mezuniyet Heyecanı

Mezuniyet Heyecanı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin Mezuniyet Etkinlikleri kapsamında Spor Bilimleri Fakültemizin öğrencileri için tören düzenlendi.

 

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi mezuniyet etkinlikleri kapsamında Spor Bilimleri Fakültemiz için tören düzenlendi.

Evliya Çelebi Yerleşkemizdeki Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen törene Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan Göçmez, Dekanımız Prof. Dr. Çetin Özdilek, Dekan Yardımcılarımız Prof. Dr. Aydın Şentürk ve Doç. Dr. Sinan Akın, akademik ve idari personellerimiz, öğrencilerimiz ve aileleri katıldı. Saygı duruşunun ardından İstiklâl Marşımızın okunmasıyla başlayan törende bir konuşma yapan Prof. Dr. Çetin Özdilek, şunları söyledi: 

Değerli velilerimiz bugün sizlerin en mutlu ve en gururlu gününüz. Yıllarca evlatlarınızı en iyi şekilde yetiştirmek ve iyi bir eğitim almaları için  maddi ve manevi tüm imkânlarınızı seferber ettiniz. Bugün bu emeğinizin karşılığını aldığınız gün. Evlatlarınız sizlerin emeklerinizi boşa çıkarmayarak, bugün mezun oluyorlar. 4 yıl önce bizlere emanet ettiğiniz evlatlarınızı milli, ahlaki ve dini değerlere önem vererek alanlarında en iyi şekilde eğitmeye çalıştık.

Sevgili öğrencilerimiz, Doğan Cüceloğlu'nun "öğrencilerinizin gönlüne girmeden, beyinlerinize giremezsiniz" sözüne uygun olarak hocalarınız olarak umarım gönüllerinize girmişizdir ve sizleri en iyi şekilde yetiştirebilmişizdir. Elbette takdir sizlere ait. Kıymetli öğrencilerimiz sizlere bilgi çağında olduğumuzu ve diğer bilim dallarında olduğu gibi alanımızda da çok hızlı değişim ve gelişmelerin olduğunu ve  mesleğinizde başarılı olabilmenin en önemli yolunun bu gelişmeleri takip etmekle ilişkili olduğunu bir kez daha hatırlatmak isterim. Sizler öğrencilik döneminde olduğu gibi bundan sonra da  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesini temsil edeceksiniz. Bu nedenle sizlerin başarısı aynı zamanda bizlerin de başarısı ve övünç kaynağı olacaktır. Ayrıca yine belirtmek isterim ki, fakültemizin kapıları ihtiyaç duyduğunuzda her zaman sizlere açık olacaktır.

Sevgili öğrencilerimiz, sizlerin mezuniyetini tekrar kutlar, yolunuzun uzun ve bahtınızın açık olmasını dilerim. Son olarak burada bulunan herkesin Mübarek Kurban Bayramını kutlar, saygılarımı sunarım.

Dekanımızın ardından Fakültemizi birinci sırada bitiren Antrenörlük Eğitimi Bölümü öğrencimiz Şahika Yurttaş katılımcılara hitaben bir konuşma yaptı. Konuşmaların ardından bölümlerini ilk üç sırada bitiren öğrencilerimiz sahneye davet edilerek elde ettikleri başarılar Üniversitemiz tarafından ödüllendirildi.

Törenin sonunda mezuniyet belgelerini alan öğrencilerimiz şarkılar ve marşlar eşliğinde keplerini atarak mezuniyetlerini doyasıya kutladılar.

Fakültemizin bölümlerini ilk üç sırada tamamlayan öğrencileri şöyle sıralandı:

BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜNÜ İLK ÜÇ SIRADA BİTİREN ÖĞRENCİLER
İlknur Özer
Egemen Can Yavaş
Oğuz Çetin

 

ANTRENÖRLÜK EĞİTİMİ BÖLÜMÜNÜ İLK ÜÇ SIRADA BİTİREN ÖĞRENCİLER
Şahi̇ka Yurttaş
Yasemi̇n Keski̇n
Tuğçe Saka

 

REKREASYON BÖLÜMÜNÜ İLK ÜÇ SIRADA BİTİREN ÖĞRENCİLER
Muhammet Baybuk
Hazal Günbegi
Oğuzhan Gürçay

 

SPOR YÖNETİCİLİĞİ BÖLÜMÜNÜ İLK ÜÇ SIRADA BİTİREN ÖĞRENCİLER
Gamze Tunca
Cemi̇le Dumlupinar
Onuralp Güneş
Son Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2021, Cuma