Rekreasyon ve Spor Topluluğu

Rekreasyon Nedir?

Latince ''Recreatio'' kelimesinden gelmektedir. Yenilenme, yeniden yaratılma veya yapılanma anlamına gelir. Türkçe Karşılığı olarak Rekreasyon boş zaman değerlendirme olarak kullanılır. Klasik yaklaşıma göre rekreasyon kişiyi zorunlu iş ve etkinliklerden sonra yenileyen, dinlendiren ve gönüllü olarak yapılan faaliyetlerdir. Yukarıda verilen 3 tanımdan üçüncüsü yani klasik yaklaşıma göre olan tanım genel olarak kullanılan tanımdır. Yapılan bu tanım veya terim ele alınarak spor ile ilişkilendirilerek topluluk oluşturulmuştur.  

2016 - 2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ETKİNLİKLERİMİZ

  1.  Rekreasyon ve Spor Topluluğu 24 Kasım 2016 Öğretmenler Günü dolayısıyla program düzenledi. Germiyan Kampüsü Spor Salonu'nda gerçekleşen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Adnan Ersoy, programda yaptığı konuşmada, öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu söyledi. 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğrencilerin program düzenlemesinin kendilerini oldukça memnun ettiğini dile getiren Ersoy, şöyle konuştu:

                 "Böyle günler bizleri duygulandırıyor. Anılmak da bizi duygulandırdı. İnşallah sizler de eğitim hayatınızı tamamladıktan sonra, öğretmen olduğunuzda böyle güzel etkinliklerle anılırsınız. Yarınlarımız için güzel nesiller yetiştireceksiniz. Sizler de bu güzellikleri yaşayacaksınız. Böyle güzel bir günde bizleri bir araya getiren Yüksekokul öğrencilerimize ve Rekreasyon ve Spor Topluluğu’ na bir kez daha teşekkür ediyorum." 

                Ayrıca Yüksekokul Kurucu Müdürü Prof. Dr. Seydi Karakuş, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Çetin Özdilek ve Rekreasyon ve Spor Topluluğu Danışman Öğretim Elemanı Arş. Grv. Dr. Osman Gümüşgül günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını yaptılar. Programda, öğrenciler tarafından öğretim elemanlarına çiçek takdim edilirken günün anlam ve önemini belirten şiirler ve şarkılar okundu. Başta Yüksekokul Müdür Yardımcımız Dr. Ahmet Korkut Yapıcı ve diğer öğretim elemanlarının eşlik etmesiyle renkli ve eğlenceli görüntüler yaşandı.

            Program dahilinde öğrenci arkadaşlarımızın yoğun desteğiyle öğretim elemanları futsal müsabakası oynandı. Birbirinden güzel Enstantanelere sahne olan karşılaşma Kırmızı ve Mavi Takımın beraberliğiyle sonuçlandı. Öğrenci arkadaşlarımız maç sonunda öğretim elemanlarına Rekreasyon ve Spor Topluluğu’nca hazırlanan dostluk madalyalarını takdim ettiler.

  2. Kızılay Kan Bağış Etkinliği

  3. Mayıs 2017; Sokak Basketbolu Müsabakaları, Sokak Futbolu, Sokak Basketbolu, Çim Voleybolu, Ayak Tenisi, Canlı Müzik, Dj Performans, Spor Şenliği Enleri.

Son Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2020, Cumartesi